W marcu gościliśmy uczniów i nauczycieli z Włoch i Turcji.

Wspólnie braliśmy udział w warsztatach na temat zdrowych nawyków, nie tylko żywieniowych, ale również tych dotyczących bezpieczeństwa i ruchowych. Rozmawialiśmy o podstawowych zasadach, które należy spełniać, aby zapewnić sobie dobrostan fizyczny i psychiczny. Wzięliśmy udział w wykładzie i ćwiczeniach na temat SMOGu z doktorem nauk Uniwersytetu Śląskiego w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. Dowiedzieliśmy się, co wpływa niekorzystnie na powietrze, co powinniśmy robić, aby to zanieczyszczenie niwelować.

Odwiedziliśmy Kraków, Wieliczkę, Palmiarnię w Gliwicach. Poznaliśmy historię Polski, właściwości soli, jak miasto Kraków i inne miasta walczą ze smogiem.

Wspólnie przygotowaliśmy śląski szałot, tradycyjną sałatkę. Spróbowaliśmy polskich potraw, wymieniliśmy się wiedzą na temat naszych kultur i zwyczajów.

Było to kilka intensywnych dni, podczas których porozumiewaliśmy się po angielsku.