Pielyngnujcie ślonsko godka

“Pielyngnujcie ślonsko godka”- tak brzmiało przesłanie jednego z laureatów konkursu “Śląska Ojczyzna Polszczyzna, którego XX edycja odbyła się 18 IV 2024 roku w Miejskim Domu Kultury Batory. Była to wyjątkowa edycja, w związku z czym nie zabrakło atrakcji: pokaz zdjęć i filmów ze wspomnieniami poprzednich edycji, losowanie upominków przez wszystkich uczestników konkursu, poczęstunek w postaci ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów, otwarcie konkursu przez klasę 3c, która zaprezentowała spektakl pt.:“Czerwony Kapturek po śląsku”. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie: Aleksandra Kurek, Halina Pisarek i Bronisława Skrzypek, które wchodzą w skład jury konkursu od wielu edycji. Laureaci poprzednich edycji – Emanuel Oczadło i Daniel Zimoch przyglądali się zmaganiom tegorocznych uczestników konkursu, a ci którzy nie mogli być z nami przesłali nam filmy ze słowami wsparcia i pozdrowieniami. Jak zwykle w roli konferansjera świetnie odnalazł się nasz uczeń Mateusz Baran i absolwentka naszej Szkoły Martyna Dzieniszewska. Dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom: #UM Chorzów, Rada Rodziców SP 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie, #Ruch Autonomii Śląska Koło Chorzów, #Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, #Muzeum Hutnictwa.