Języki obce w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły uczą się języka angielskiego od pierwszej klasy. W klasie siódmej zaczynają naukę języka niemieckiego lub francuskiego. Zgodnie z przepisami, klasy dzielone są na grupy. Jeśli następuje podział, grupy tworzone są zgodnie z poziomem zaawansowania języka. Na lekcjach języków obcych uczniowie ćwiczą czytanie, pisanie, mówienie i rozumienie ze słuchu. Wykonują prace projektowe, oglądają filmy i bajki, słuchają piosenek, tekstów, dialogów i ćwiczą, a następnie prezentują krótkie scenki. Do dyspozycji uczniów jest również bogaty zbiór książek, czasopism oraz innych materiałów (ulotki, broszury, plakaty edukacyjne, mapy, plansze, autentyczne magazyny i gazety, gry edukacyjne). Na lekcjach wykorzystywane jest oprogramowanie do tablic interaktywnych. Języki obce w naszej szkole to nie tylko zajęcia szkolne, ale także udział w Dniach Języków Obcych, bogata biblioteczka książek w wersji uproszczonej i czasopism a także nauka o elementach kultury. Uczniowie mają możliwość udziału w wycieczkach zagranicznych, gdzie próbują swych umiejętności językowych zdobytych w szkole. Konkursy językowe to kolejna możliwość sprawdzenia się. Innowacja z języka angielskiego w klasach I-III Innowacja zakłada zwiększenie ilości godzin zajęć języka angielskiego o 1 godzinę tygodniowo. Nosi ona tytuł Explore the World with Music and Games. Cel główny to uwrażliwienie dzieci na język angielski i osłuchanie z nim, zainteresowanie dzieci językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, co przyczyni się do większego zmotywowania uczniów do nauki języka angielskiego, a tym samym osiągania lepszych wyników. Niniejszy program opiera się na przekonaniu, że dzieci najefektywniej uczą się poprzez zabawę i zaangażowanie w zadania, które są dostosowane do poziomu intelektualnego dziecka. Muzyka jest szczególną dziedziną, która stymuluje wielostronny, harmonijny i całościowy rozwój ucznia. Poprzez realizację wszystkich jej funkcji, przyczynia się do kształtowania osobowości młodego człowieka otwartego na świat i wyzwania, które niesie współczesność. Zadaniem muzyki jest przede wszystkim rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności uczniów. Dzieci podczas lekcji korzystają z ciekawego oprogramowania do tablicy multimedialnej, grają także w gry językowe oraz przygotowują ciekawe projekty.