XIII MIEJSKI KONKURSU FRAZEOLOGICZNY „ Z PRZYMRUŻENIEM OKA”

30 listopada 2023 r. odbył się w Miejskim Domu Kultury „Batory” w Chorzowie Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z przymrużeniem oka”. Zmagania odbywały się w ramach dwóch kategorii: plastycznej i wiedzowej.
Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli przygotować prace ukazujące związki frazeologiczne. Trzeba przyznać, że z roku na rok uczniowie starają sie coraz oryginalniej przedstawiać popularne związki frazeologiczne, dbają o to, by ich prace były nietuzinkowe.

Tym razem laureatami w kategorii plastycznej zostali:

I miejsce – Maja Otręba

II miejsce – Anna Rębacz

III miejsce – Roksana Latkowska
Wyróżnienia powędrowały do rąk:
Kacpra Woynara i Leny Kaczmarek

Natomiast w turnieju wiedzowym mogły reprezentować szkołę maksimum dwie dwuosobowe drużyny. Zmierzyły się one z ciekawymi i zabawnymi zadaniami.
Jury, w składzie panie: Bożena Kośmider, nauczyciel języka polskiego z Szkoły Podstawowej nr 34 oraz Grażyna Chudzik – nauczyciel – bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 18 -bacznie obserwowało i oceniało poczynania młodych znawców frazeologizmów. Trzeba przyznać, że poziom wiedzy na temat związków frazeologicznych wśród młodzieży jest coraz wyższy. Jednak na podium mogły stanąć tylko trzy najlepsze zespoły:

I miejsce – Kamil Gryglak i Olivier Wieczorek

II miejsce – Kalina Klosek i Anastazja Rudawiec

III miejsce – Lidia Latko i Roksana Latkowska

Gratulujemy wszystkim laureatom i liczymy, że za rok znów spotkamy się, by bawić się frazeologizmami.