Mikołajkowy turniej siatkówki  

6 grudnia na Hali Sportowej „Hajduki” odbyły się Mikołajkowe międzyszkolne zawody w siatkówce organizowane przez naszą szkołę, a patronat nad zawodami objęła firma Ciepło 24 z siedzibą w Chorzowie. Jej właściciele, Państwo Ewa i Michał Gawlikowscy, ufundowali koszulki dla drużyny SP 18, piłkę, puchary, medale, bidony, mikołajkowe długopisy i słodką niespodziankę w postaci czekolad.  

Pan Michał w stroju Mikołaja z dzwonkiem w rękach zagrzewał do boju i robił pamiątkowe zdjęcia z drużynami biorącymi udział w turnieju, a było ich aż siedem z dzielnicy „Batory” i pobliskich: SP2, SP12, SP14, SP21, SP34, SP37 i SP18.  

Drużyny składały się z dziewcząt i chłopców, co dodatkowo integrowało zespoły i wpisało się w główny cel  imprezy – integracji społeczności dzieci chorzowskich szkół i zachęcenie do ruchu w ramach dbania o higienę cyfrową. Turniej jest propozycją antidotum na dzisiejsze problemy wynikające ze zbyt długiego spędzania czasu przed smartfonami i komputerami.  

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci z nagrodami w rękach dopytywały, czy w przyszły roku też będzie taki turniej. Obiecujemy, że napiszemy list do Mikołaja i będziemy czekać na pozytywną odpowiedź.  

Na podium stanęli: III miejsce SP 37, II miejsce SP2, 1 miejsce SP18.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna SP18 w składzie: Hanna Bzdoń, Wojciech Chyra, Antoni Fornalczyk, Dawid Grobosz, Martyna Kamzela, Piotr Kośmider, Wiktoria Narloch, Przemysław Parol, Julia Przywara, Amelia Szymańska, Zofia Walaszczyk, Artem Zadorozhnyi.

Nasi sędziowie, również uczniowie: Michał Bartnikowski, Marcel Indyka, Dominika Kowacka, Zuzanna Moskal, Samantha Pytlik. Wzorowo wykonali swoje zadanie – wszyscy zgodzili się z ich decyzjami!Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną zabawę!