Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Obchodzimy w nim trzy ważne święta:

1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, 3 maja – rocznicę uchwalenie Konstytucji.

Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji. Na lekcjach z wychowawcą zagłębili się w historię Polski, oglądając przygotowane na tę okazję prezentacje multimedialne oraz filmiki edukacyjne, a także uzupełniali karty pracy związane ze świętami majowymi.

Społeczność szkolna zadbała również o odpowiedni wystrój sal lekcyjnych. Na ścianach pojawiły się gazetki o tematyce patriotycznej, a okna przyozdobione zostały symbolicznymi biało-czerwonymi dekoracjami.  Uczniowie wyrazili swą patriotyczną postawę, śpiewając patriotyczne piosenki. Mogli zrobić zdjęcia w fotobudce. Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – starszych i młodszych –  jest przecież codzienne pielęgnowanie historii naszej ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.