Pożegnanie Pani Iwony Parzoch

„Są pożegnania, na które nigdy nie jesteśmy gotowi…”

W minioną sobotę, 28 listopada 2020 r., zgromadziliśmy się w kościele pw. Świętego Ducha w Chorzowie, aby pożegnać Panią Iwonę Parzoch. Żegnaliśmy Ją w imieniu  wszystkich, którzy z Nią w naszej szkole, Gimnazjum nr 8, a obecnie Szkole Podstawowej nr 18, pracowali od dwóch dekad. Pani Iwona Parzoch była też przez wiele lat swojej pracy zawodowej związana ze Szkołą Podstawową nr 12, do której wróciła teraz, we wrześniu.

Dała nam się poznać i taka też zapadnie w naszej pamięci jako dociekliwa i oddana swoim uczniom nauczycielka, wnikliwa badaczka złożonych zjawisk, oddana pasji uczenia młodych ludzi pani od chemii i matematyki. Ale to chemia była Jej bliższa. Potrafiła uczyć, przekazywać wiedzę, tłumaczyć i motywować do samodzielnej pracy swoich podopiecznych. Była słuchana z szacunkiem i z uwagą, bo Jej lekcje były fascynujące. Potrafiła odnaleźć i rozbudzić w swoich uczniach zainteresowanie, a nawet miłość do tej trudnej dziedziny wiedzy – spod jej skrzydeł wrośli laureaci konkursów przedmiotowych i finaliści wielu innych konkursów. Ale chemii uczył się każdy, bo nie wypadało zawieść Pani Parzoch. To mistrzyni naszego zawodu. Jesteśmy jej szczerze wdzięczni za to, czym od siebie dzieliła się z nami, w trosce o drugiego człowieka.

Takimi słowami żegna Panią Iwonę Parzoch Kasia, absolwentka naszej szkoły:

Odejście Pani Iwony Parzoch to dla mnie wielki wstrząs i niepowetowana strata. Zapamiętam Ją jako wspaniałego nauczyciela. To właśnie Pani Parzoch wytłumaczyła mi wiele zawiłych twierdzeń i reakcji chemicznych. Nigdy nie zapomnę poświęconego mi czasu i niesamowitej empatii. Dzięki Pani Parzoch zawsze czułam się rozumiana, dodawała mi otuchy i wiary w siebie, których bardzo potrzebowałam. Zostanie w moim sercu nie tylko jako kompetentna, wyrozumiała i cierpliwa nauczycielka, lecz przede wszystkim ciepła osoba o nieprzeciętnym poczuciu humoru i charyzmie. Naprawdę trudno wyrazić mi moją tęsknotę. Niech spoczywa w pokoju.

Prosimy o pamięć i modlitwę za Panią Iwonę Parzoch.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie