Szlachetna Paczka – zostań Darczyńcą

Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Szlachetna Paczka, aby wesprzeć potrzebującą rodzinę i podarować im trochę radości na święta. Czas jest trudny dla nas wszystkich i nie jest jak dawniej, ale pomaganie innym, w każdych okolicznościach jest możliwe. Dlatego włączmy się w pomaganie i właśnie w tym czasie nie zapomnijmy o innych i wspólnie zrobimy wiele dobrego.

W tym roku nasza szkoła pomaga rodzinie Pani Aleksandry.

Pani Ola wraz z partnerem wychowują 6-letniego Kubę, który cierpi na autyzm atypowy. Sama boryka się z nadciśnieniem i astmą, a ze względu na chorobę syna nie jest w stanie podjąć pracy. Głównym źródłem utrzymania rodziny jest dochód z pracy pana Radosława, świadczenie 500+, łącznie 2685zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów na jednego członka rodziny przypada 460 zł.

Rodzina wspiera się i szanuje. Pasją Pani Oli jest gotowanie, a Pana Radosława majsterkowanie. Ich syn, Kuba, jest wesołym, pogodnym chłopcem, którego pasją jest matematyka. Rodzina jest skromna, a pomoc, jakiej potrzebują, to podstawowe rzeczy służące do życia,  tj. żywność trwała, środki czystości, przybory szkolne dla syna. Pani Aleksandra marzy o komplecie garnków i kurtce na zimę (roz.XXL). Z potrzebnych rzeczy, wynikających z choroby syna i Pani Oli, bardzo przyda się nebulizator(maska z inhalatorem) i waga łazienkowa. Wśród innych potrzebnych rzeczy rodzina wymieniła odzież. Dla syna: dres roz.140 cm oraz buty sportowe roz. 34 (szeroki czubek buta, wysokie podbicie). Dla Pani Oli: kurtka zimowa(roz. XXL) oraz ciepłe kapcie na zimę roz.41. Z wyposażenia mieszkania przydałaby się duża kołdra (220×200) i poduszka. Każdy z członków rodziny był proszony o wymienienie szczególnego upominku dla siebie: Pani Aleksandra wymieniła garnki i kapcie. Pan Radosław – wiertarkę, a Kuba – grę planszową  Milionerzy. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się sprawić, że święta tej rodziny będą radosne i ciepłe.

Bardzo prosimy o przekazywanie do szkoły nowych rzeczy, którymi WSPÓLNIE obdarujemy rodzinę. Bardzo prosimy, by przedmioty były zapakowane, np. owinięte folią i opisane, co przekazujemy. Muszą odleżeć kwarantannę. Można je przekazać pani portierce, w sekretariacie lub świetlicy.

Wasze dary gromadzimy do 7.12.

Będziemy Państwa na bieżąco informować, czego jeszcze potrzebuje rodzina.

Bardzo prosimy, podzielmy się i pomóżmy kolejnej rodzinie, tak jak mamy w naszej szkolnej tradycji pomagania.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Iwona Lewandowska
Koordynator Szlachetnej Paczki w SP18