X  MIEJSKI KONKURS FRAZEOLOGICZNY „ Z PRZYMRUŻENIEM OKA”

X  MIEJSKI KONKURS FRAZEOLOGICZNY
„ Z PRZYMRUŻENIEM OKA”

W tym roku Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z przymrużeniem oka” odbył się 20 listopada. W szranki stanęli uczniowie klas 6, 7, 8  chorzowskich szkół podstawowych. Jak zawsze uczniowie mogli startować w dwóch kategoriach: praca plastyczna i wiedza.

Głównymi celami imprezy było:rozwijanie zainteresowań humanistycznych,podnoszenie sprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, integrowanie środowisk szkolnych, rozwijanie zdolności plastycznych.

Do konkursu wiedzowego zgłosiło się w sumie 12drużyn. Natomiast ok. 20 młodych artystów przekazało swe prace plastyczne ilustrujące związki frazeologiczne.

Jury w składzie:Małgorzata Cieślińska, Grażyna Chudzik i Bożena Kośmider  (nauczycielki języka polskiego w chorzowskich szkołach)wyłoniło zwycięzców, a są nimi:
Kategoria: praca plastyczna

I miejsce – Dominik Opyrchał SP37

II miejsce –  Magdalena Górska SP25

III miejsce – Michalina Motyka SP5

Kategoria: wiedza

I miejsce-  Inga Krawczyk i Emilia Waloń SP34

II miejsce –  Oliwia Mularczyk i Konrad Kowal SP34

III miejsce – Sara Wojtyczka i Weronika Pietrzyk SP25

Wielkie gratulacje dla zwycięzców, ale także dla wszystkich uczestników konkursu, bo w tym roku poziom zmagań był naprawdę wysoki.