DZIEŃ OTWARTY JUŻ ZA NAMI!

28 lutego po południu w Osiemnastce było gwarno i tłumnie. Otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla dzieci, które od września zostaną być może uczniami klas 1 SP18, oraz ich rodziców.

Uczniowie klas 6 i 8 oprowadzali zainteresowanych po zaułkach naszej szkoły i odpowiadali na pytania. Nasi gości mieli możliwość zobaczyć sale lekcyjne, świetlicę czy salę projektową oraz gimnastyczną.

Dzieci z entuzjazmem brały udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Chętni mogli zmierzyć się z zadaniami z języka angielskiego, odgadywać frazeologizmy, spróbować kodowania czy  wziąć udział w wielkim kolorowaniu mapy świata albo zagrać na rurkach bum bum. Wielkie zainteresowanie młodych kandydatów wzbudziły zajęcia pierwszej pomocy, gdzie każdy chętny mógł poćwiczyć na fantomie udzielania pomocy, a także eksperymenty chemiczne i fizyczne prezentowane przez ósmoklasistów.
Odbyło się także spotkanie z Rodzicami, w czasie którego pani dyrektor – Joanna Piećko – Szopińska przedstawiła zasady rekrutacji do klas 1 i odpowiedziała na nurtujące Rodziców pytania.

Był to naprawdę udany dzień pełen życzliwych rozmów, uśmiechu i zabawy. Mamy nadzieję, że był to dobry czas także dla naszych gości i liczymy, że zobaczymy się z nimi już 1 września:)