/* */

XII MIEJSKI KONKURSU FRAZEOLOGICZNY „ Z PRZYMRUŻENIEM OKA”

24 listopada 2022 r. odbył się w Miejskim Domu Kultury „Batory” w Chorzowie Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z przymrużeniem oka”. Przygotowania do tej imprezy trwały kilka tygodni. Konkurs odbywał się w ramach dwóch kategorii: plastycznej i wiedzowej.

Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli przysyłać swoje prace ukazujące związki frazeologiczne. Trzeba przyznać, że z roku na rok uczniowie wyszukują coraz mniej popularne związki frazeologiczne, dbają o to, by ich prace były oryginalne.Tym razem laureatami w kategorii plastycznej zostali:

I miejsce – Piotr Juchiewicz,

II miejsce – Dorota Nogaj ;

III miejsce – Kordian Kozieł.

Natomiast w turnieju wiedzowym mogły reprezentować szkołę maksimum dwie dwuosobowe drużyny. Zmierzyły się one z ciekawymi i zabawnymi zadaniami. W tym roku w konkursie wystartowało aż 16 zespołów.

Jury, w składzie panie: Bożena Kośmider, nauczyciel języka polskiego z Szkoły Podstawowej nr 34 oraz Grażyna Chudzik – nauczyciel – bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 18 -bacznie obserwowało i oceniało poczynania młodych znawców frazeologizmów. Trzeba przyznać, że poziom wiedzy na temat związków frazeologicznych wśród młodzieży jest coraz wyższy. Jednak na podium mogły stanąć tylko trzy najlepsze zespoły:

I miejsce – Milena Rybka i Weronika Brzuszkiewicz

II miejsce – Oliva van der Coghen i Mateusz Gryl;

III miejsce – Alicja Czerniak i Olga Urbańska

Gratulujemy wszystkim laureatom i liczymy, że za rok znów spotkamy się, by bawić się frazeologizmami.