/* */

ŚWIADKOWIE HISTORII

W ramach realizacji zajęć z edukacji regionalnej w korelacji z ogólnoszkolnym programem edukacyjnym pt. „Świadkowie historii” uczniowie naszej szkoły od 5 października rozpoczęli udział w wycieczkach do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wszystkie klasy odwiedzą tę instytucję do 9 listopada. Klasa VIIIa natomiast odwiedzi Wieże KWK Polska w Świętochłowicach. Każde wyjście do muzeum poprzedzone jest lekcją przeprowadzoną przez wychowawców, którzy otrzymali opracowane scenariusze. Forma wyjścia poza ściany szkolnych klas i poszerzenie edukacji regionalnej o zwiedzanie ciekawego dla uczniów muzeum pomoże im zrozumieć pojęcia, takie jak patriotyzm, bohater czy też świadek historii i utrwali wiedzę przez doświadczenie i obserwację. Będzie także dla młodzieży impulsem do skonfrontowania swoich doświadczeń z czasów pandemii COVID-19 z działaniami powstańców sprzed wieku. Każdy czas daje inny wymiar bohaterstwa, różne są jego oblicza.

https://www.facebook.com/SP18chorzow/videos/1217911022051858