/* */

Nasza szkoła od kilkunastu miesięcy uczestniczy w projekcie Erasmus+ „CHANCE” , który dotyczy ochrony środowiska przed różnymi zanieczyszczeniami. Nasi uczniowie i nauczyciele podejmują szereg działań, biorą udział w wymianach międzynarodowych i ciągle uczą się zachowań proekologicznych.

20 września uczniowie naszej szkoły dołączyli do grupy ENO – międzynarodowej społeczności 10 000 szkół ze 157 krajów dbających o środowisko. Chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Sadzenia Drzew dla Pokoju, który od 2004r. jest obchodzony 21 września, nasi uczniowie wykonali piękne białe gołębie symbolizujące pokój oraz zasadzili 2 drzewa liściaste. Te drzewa będą nam przypominały o konieczności dbania o przyrodę i nasze środowisko. Uczniowie klas 6,  wygłosili mowę promującą ideę życia w zgodzie z przyrodą i w czystym środowisku, a także w poszanowaniu odmiennych kultur i przekonań.

Liczymy na to, że dzięki dołączeniu do grupy ENO nasi uczniowie staną się bardziej świadomi tego, że ekologia i dbałość o środowisko zależą także od nich. Przecież troska o naszą planetę zaczyna się od małych codziennych spraw…