#Rozmawiaj#Reaguj

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 prowadzi kampanię społeczną „#Rozmawiaj#Reaguj”

Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich, zwiększenie świadomości społecznej w zakresie omawianego tematu
i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.

Przekazujemy Państwu plakaty w wersji elektronicznej. Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby opiekun mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie.

Jedno ze wskazań kampanii to: „Gdy zauważysz, że dziecko jest, m.in.: przygnębione
i zlęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj. #Rozmawiaj#Reaguj”.

nie_zauwazylesv2_compressed

nie_rozmawialesv2_compressed_1