Szkolna wycieczka do Berlina

Po kilku latach przerwy, spowodowanej pandemią, wróciliśmy do tradycji organizowania zagranicznych wycieczek. Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z SP 18 odwiedziła w dniach 8-9.12.2022 r. stolicę Niemiec-Berlin.  W pierwszym dniu uczniowie mieli okazję poczuć tropikalne klimaty w Parku Wodnym Tropical Island, który usytuowany jest 60 km. od Berlina i stanowi ogromną  atrakcję  dla wszystkich osób lubiących kąpiele.
Wieczorem odwiedziliśmy Jarmarki Bożonarodzeniowe, które są tradycją państw niemieckojęzycznych. Uczniowie spróbowali gorącej czekolady, słodkich  i słonych smakołyków oraz zakupili drobne upominki.
Drugi dzień poświęciliśmy na poznanie symboli Berlina: Bramy Brandenburskiej, Reichstagu, pozostałości Muru Berlińskiego. Wjechaliśmy  windą  na szczyt wieży telewizyjnej, ale  mgła uniemożliwiła nam podziwianie panoramy pięknej stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Fantastyczny przewodnik w sposób niezwykle ciekawy przybliżył uczniom burzliwą historię Berlina i kulturę tego ciekawego miasta, które upodobała sobie młodzież z całego świata.

Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Zapytani, co im się podobało najbardziej, odpowiadają: WSZYSTKO!!!!