/* */

MAMY TO! Książka „Świadkowie historii” trafiła do rąk czytelników!

16 września 2022r. był wielkim dniem dla całej społeczności Osiemnastki. Czekaliśmy na niego długo. To właśnie wtedy odbył się festyn „Promiennie w Batorym”, w czasie którego świętowaliśmy wydanie książki „Świadkowie historii” napisanej przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły.

Festyn był zwieńczeniem całego projektu, który trwał rok, i którego efekt możemy trzymać w swoich biblioteczkach. Książka niewątpliwie jest wspaniałą pamiątką tego niełatwego dla nas wszystkich okresu pandemii oraz dowodem naszych talentów, pomysłów i współpracy. Dlatego też chcieliśmy uświetnić ten dzień, gdy mogliśmy nareszcie pochwalić się naszą książką.

Od 16.00 na terenie naszej szkoły działo się sporo! Na scenie pani Agnieszka Ziaja i pan Krystian Barczyk mówili o kolejnych etapach projektu, zapraszali gości i młodych artystów. Mogliśmy wysłuchać, co o projekcie myśli pani dyrektor Joanna Piećko – Szopińska, jak przeżywali pracę nad książką jej pomysłodawcy, czyli obecna klasa 8a. Pani Tatiana Waluga, koordynatorka projektu „Świadkowie historii”, przedstawiła cały proces powstawania książki. Imprezę uświetniły liczne występy młodych artystów, usłyszeliśmy m.in. utwory: „Kundel bury”, „Chodź, pomaluj mój świat” i zobaczyliśmy taneczne popisy grup Ziomki i Belive.

Wszyscy, którzy nas odwiedzili, mogli korzystać z szeregu atrakcji, tj. Fotobudka, malowanie twarzy, tory przeszkód, wyklejanie literek, zabawy zręcznościowe, kolorowanie bohaterów literackich, pokaz sztuk walki itd. Dzięki zaangażowaniu rodziców nie zabrakło też pysznych ciast. A ci, którzy liczyli na konkretną przekąskę, mogli skosztować bigosu i zjeść pajdę chleba ze smalcem.

Festyn był radosnym świętem naszej szkoły, naszej wspólnoty i świetnym ukoronowaniem projektu „Świadkowie historii”. Oby okazji do takich spotkań było w przyszłości jak najwięcej.