/* */

„Szlachetna Paczka”

Szanowni Państwo,

jak co roku angażujemy się w pomoc w ramach „Szlachetnej Paczki”. W tym roku pomagamy Pani Annie i jej dzieciom: synowi Zbigniewowi (15 lat), synowi Adamowi (17 lat), córce Katarzynie (17lat).

Ze względu na przemoc Pani Anna zdecydowała się odejść od męża. Od tego momentu warunki życiowe rodziny diametralnie się zmieniły, kobieta musiała się wyprowadzić z mieszkania wraz z trójką dzieci. Aktualnie wynajmują mieszkanie, rodzina ma złożony wniosek już kilka lat i czeka z utęsknieniem na przydział większego mieszkania z zasobów miejskich. Pani Anna pracuje dorywczo, gdzie się da – zarabia na rodzinę. Marzy o stałej pracy na pełnym etacie. Obecnie rodzina utrzymuje się z pracy, alimentów, zasiłku oraz wsparcia programu „Rodzina 500+”.

Pani Anna stara się sprostać wymaganiom życia, stawiając na pracę i uczciwość. Jest dzielnie wspierana przez swoje dzieci. Wszyscy członkowie rodziny doceniają spokój i życie rodzinne, są dla siebie wzajemnym wsparciem. Można zauważyć silną więź rodzinną. Córka Kasia uczy się na fryzjerkę, dodatkowo uczęszcza na kurs krawiecki, po którego ukończeniu chce podjąć pracę, aby pomóc swojej mamie, jak i pozostałym członkom rodziny. Podobnie też najstarszy syn Adam po ukończeniu szkoły również chce podjąć pracę. W wolnych chwilach uprawia sport, najbardziej lubi piłkę nożną. Najmłodszy syn Zbigniew chce zostać sportowcem- lubi boks, dodatkowo interesują go komputery. Mama w wolnych chwilach bardzo lubi czytać książki, szczególnie horrory oraz kryminały.

POTRZEBY RODZINY

Obuwie:

Zbigniew: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 43, Uwagi: Kolor czarny.

Adam: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 46, Uwagi: Kolor czarny.

Katarzyna: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 40.

Odzież:

Katarzyna: Spodnie (Całoroczne)
Rozmiar: M, Uwagi: Spodnie Jeansy- szczupła sylwetka, wzrost 170cm.

Adam: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: XS, Uwagi: Spodnie Jeansy- szczupła sylwetka, wzrost 185cm.

Zbigniew: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: XS, Uwagi: Spodnie Jeansy- szczupła sylwetka, wzrost 180cm.

Środki czystości: mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, papier toaletowy.

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, płatki śniadaniowe.

Materiały szkolne: zeszyty, przybory do pisania, długopisy, mazaki.

Wyposażenie mieszkania: pościel 160×200 (poszwy, prześcieradło).

Szczególne upominki:

Anna: Pani sama nie powiedziała.

Zbigniew: Perfumy lub ciuchy.

Adam: Perfumy lub ciuchy.

Katarzyna: Pelerynka fryzjerska.

Uwagi:

Dzieci zasugerowały, że ich mama nie ma telefonu.

Prosimy również o kartonowe pudełka i ozdobny papier do pakowania prezentów.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Podarunki prosimy przynosić do 8 grudnia do świetlicy lub gabinetu psychologa (sala 2.03).

M. Głownia, I. Lewandowska, nauczyciele świetlicy