Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

W poniedziałek 5 października rozpoczynamy w naszej szkole trzecią edycję akcji zbierania żołędzi na rzecz zwierząt z „Leśnego Pogotowia” Schroniska dla Dzikich Zwierząt w Mikołowie. W ubiegłym roku zebraliśmy aż 150 kg żołędzi!

Schronisko w Mikołowie – Kamionce zamieszkują różne gatunki zwierząt krajowych, jak również egzotycznych, które trafiły do niego jako ciekawostki świata przyrodniczego z różnych ogrodów zoologicznych. Ze wszystkich zwierząt, które możemy tam spotkać na szczególną uwagę zasługują te, które są w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt, np. ryś, wilk, kozica, popielica, bielik, puchacze czy żółw błotny. Są one prawdziwą atrakcją, gdyż zobaczenie ich w środowisku naturalnym jest prawie niemożliwe.
Większość podopiecznych „Leśnego Pogotowia” otrzymuje szansę powrotu do natury. Zwierzęta, które nie mogą powrócić do pełni sił, mają zapewnione schronienie do końca swych dni. Są też takie zwierzęta, które z konieczności muszą pozostać na zawsze w niewoli.  Są wtedy oswojone, co pozwala na bliski kontakt z ludźmi, a spotkania z nimi na długo pozostają w sercach odwiedzających to cudowne miejsce. Opiekunem i dobrym duchem tego schroniska jest jego kierownik Pan Jacek Wąsiński.

Przysmakiem dzikich zwierząt są żołędzie, które dobrze wpływają na ich zdrowie, przede wszystkim na system trawienny.
Zapraszamy więc wszystkich uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich do włączenia się do akcji zbierania żołędzi!
Żołędzie prosimy przynosić zapakowane w papierowe torby lub kartonowe pudełka i przekazywać wychowawcom klas.
Akcja potrwa do 16 października, następnie nasze zbiory zostaną przekazane pracownikom „Leśnego Pogotowia”.

Nie bądźmy obojętni! Przyłączmy się do akcji! Pobijmy ubiegłoroczny rekord!
Serdecznie zapraszam!
Aneta Dyduch