Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (od klasy drugiej) i średnich (do klasy maturalnej w liceach i technikach). Rozgrywany jest sześciu kategoriach. Ma charakter jednorazowego testu, a na jego rozwiązanie przeznaczonych jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów niewątpliwie podnoszą atrakcyjność tego międzynarodowego przedsięwzięcia.

W tym roku – wyjątkowo  – konkurs odbywał się on-line za pośrednictwem platformy edukacyjnej Dzwonek.pl.

Uczniowie naszej szkoły zmagali się zdalnie w następujących kategoriach: Żaczek (4 uczniów), Kadet (5 uczniów), Beniamin (10 uczniów) oraz Maluch (6 uczniów).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom matematycznego zapału w pokonywaniu kangurowych przeszkód.

Uczniowie – laureaci, którzy osiągnęli największe sukcesy:

Bartosz Niedbała z kl. 2 b – wynik bardzo dobry (1 miejsce w województwie,

1 miejsce w powiecie),

Adam  Bobowicz z kl. 3 a – wyróżnienie (4 miejsce w województwie,

3 miejsce w powiecie),

Kinga Łowicka z kl. 6 a – wyróżnienie,

Maciej Trzeciak z kl. 7 a – wyróżnienie,

Adam Bensz z kl. 7 a – wyróżnienie.