„Zielono mi”

5 marca 2020r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej „Zielono mi”. Było to kolejne wydarzenie realizowane w ramach projektu Erasmus Plus Chance, w którym nasza szkoła uczestniczy od minionego roku szkolnego. Pomysłodawczyniami tej imprezy były  panie: Iwona Wojcieszko i Aleksandra Szmyra. Głównym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodych ludzi na tematy związane z ochroną naszej planety, pięknem krajobrazu i przyrody, które znajdziemy w wielu utworach literackich.

Okazało się, że konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Jury w składzie: Joanna Piećko – Szopińska – dyrektor SP 18, Grażyna Chudzik – nauczyciel – bibliotekarz oraz Anna Kępińska – Olszynka – wychowawca świetlica-  życzliwie oceniało młodych artystów, zwracając uwagę przede wszystkim na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję oraz interpretację utworu.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I – III oraz klasy V –VIII. W młodszej grupie nagrodzone zostały następujące uczennice:

I miejsce – Zofia Walaszczyk kl.2b;

II miejsce – Liwia Wichary kl.3b

III miejsce – Zuzanna Baran kl.1c

Natomiast w starszej grupie wiekowej werdykt jury był  następujący:

I miejsce ex aequo – Patrycja Wieczorek kl. 5a oraz Martyna Dzieniszewska kl.7

II miejsce – Julia Milka kl.8b

III miejsce – Oliwia Lisy kl.6

Nagrody publiczności trafiły do Zosi Walaszczyk z klasy 2b i do Julii Kochelskiej z klasy 8a.

Konkurs dostarczył wielu emocji i skłonił do refleksji, Serdecznie gratulujemy laureatom!!!