W dniu 10 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić ten dzień, organizatorzy uroczystości, uczniowie klas: 1 a, 4, 2e, 2f i 2c przygotowali wraz z paniami Agnieszką Pogodą, Bożeną Krężel, Sylwią Kowalską i Iloną Łaskawską, inscenizację, która wszystkim zgromadzonym przypomniała ważne fakty historyczne związane z 11 listopada 1918r.

Wiele symbolicznych scen, piękne recytacje i śpiew najmłodszych uczniów, pomogły w uroczystym świętowaniu tej wyjątkowej rocznicy w historii naszego kraju. Uroczystość uświetniły także galowe stroje, piękne kotyliony przypięte do strojów uczniowskich oraz przygotowane przez uczniów plakaty, dokumentujące rocznicę odzyskania niepodległości.

To były bardzo uroczyste chwile, a głośne śpiewy „Przybyli ułani pod okienko” jeszcze przez kilka przerw można było usłyszczeć na korytarzach naszej szkoły…

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.